Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.


 
ФорумФорум  ПошукПошук  Останні зображенняОстанні зображення  ЗареєструватисьЗареєструватись  Вхід  

 

 Свято Преображення Господнього

Перейти донизу 
АвторПовідомлення
Духовна скарбниця
Активний учасник
Активний учасник
Духовна скарбниця


К-ть повідомлень : 34
Registration date : 27.02.2011

Свято Преображення Господнього Empty
ПовідомленняТема: Свято Преображення Господнього   Свято Преображення Господнього Empty21.08.11 13:01

Свято Преображення Господнього 920c4b74e8ee

СВЯТО ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДНЬОГО

19 серпня (6 серпня за старим стилем) відзначаємо одне з найважливіших християнських свят - Преображення Господа і Спаса нашого Ісуса Христа. У народі це свято має назву Яблучний Спас.

Преображення Господнє відноситься до двунадесятих свят (до 12 головних свят) і є найважливішим після Великодня, пов'язаним з подіями з життя Христа і Пресвятої Діви Марії.

Свято встановлене у пам'ять Преображення Ісуса Христа перед учнями на горі Фавор, про що розповідають три євангеліста - Матвій, Марк і Лука. Щоб підтримати віру в учениках Своїх,коли вони побачать, як Він страждає, Ісус Христос показав їм Свою Божественну славу. Незадовго до Своїх страждань Ісус Христос взяв трьох учеників: Петра, Якова та Іоана і з ними піднявся на високу гору помолитися (За давнім церковним переданням, це була прекрасна гора Фавор, вкрита багатою рослинністю від підніжжя до вершини).

Поки Спаситель молився, ученики від утоми заснули. Коли ж прокинулися, то побачили, що Ісус Христос преобразився: лице Його засяяло, наче сонце, а одяг Його став білим, як світло. В цей час до Нього з`явились, у славі небесній, два пророки, Мойсей та Ілля, і розмовляли з Ним про страждання і смерть, які Йому належало перетерпіти в Єрусалимі. Незвичайна радість наповнила тоді серця учеників. Коли ж вони побачили, що Мойсей та Ілля відходять від Ісуса Христа, Петро, не знаючи, що сказати, викликнув: "Господи! Добре нам тут бути; коли хочеш, зробимо тут три намети: Тобі один, Мойсеєві один і один Іллі". Раптом світла хмара осінила їх, і вони почули із хмари голос (Бога Отця): "Цей є Син Мій улюблений, в Якому Моє благовоління; Його слухайте!"

Ученики зі страху попадали на землю. Ісус Христос підійшов до них, доторкнувся до них і сказав: "Встаньте і не бійтесь". Ученики встали і побачили Ісуса Христа у звичайному вигляді.

Коли ж вони спускалися з гори, Ісус Христос повелів нікому не розповідати про те, що бачили, доки Він не воскресне з мертвих. (Див.: Мф 17, 1–13; Мк 9, 2–13; Лк 9, 28–36).

Христос готував учнів до своєї смерті, вони повинні побачити Його у славі, щоб не похитнутися у вірі в годину випробувань.


Повернутися до початку Перейти донизу
Духовна скарбниця
Активний учасник
Активний учасник
Духовна скарбниця


К-ть повідомлень : 34
Registration date : 27.02.2011

Свято Преображення Господнього Empty
ПовідомленняТема: Re: Свято Преображення Господнього   Свято Преображення Господнього Empty21.08.11 13:12

Свято Преображення Господнього 5f697d1872d3

Свято Славного Преображення Господа нашого Ісуса Христа вважається одним з великих свят. Своїм Преображенням Спаситель показав нам, якими стануть люди в майбутньому житті, в Царстві Небесному, як преобразиться тоді весь наш земний світ.

Вважається, що свято Преображення нагадує людям про необхідність духовного преображення. Церква вчить, що Своїм Преображенням Спаситель дозволив людям на власні очі побачити Преображення, яке очікує людину в Царстві Божому.

На свято Преображення, після літургії, вірними приносяться у храм і освячуються для споживання виноград і взагалі плоди дерев, наприклад: яблука, груші, сливи тощо. Тому, у народній традиції Преображення називається Другим або Яблучним Спасом. До цього дня не належало їсти яблука і всі городні овочі, крім огірків.

Вшануймо і ми це величне Свято, словами церковного співу:
"Преобразився Ти на горі, Христе Боже, показавши ученикам Твоїм славу Твою, скільки їм можна було. Нехай засяє і нам, грішним, світло Твоє присносущне. Молитвами Богородиці, Світлодавче, слава Тобі."
Повернутися до початку Перейти донизу
Духовна скарбниця
Активний учасник
Активний учасник
Духовна скарбниця


К-ть повідомлень : 34
Registration date : 27.02.2011

Свято Преображення Господнього Empty
ПовідомленняТема: Re: Свято Преображення Господнього   Свято Преображення Господнього Empty21.08.11 13:21

Свято Преображення Господнього Cbfc40c80f56

Люди завжди хотiли побачити Бога. I в наш час багато хто запитує, чи можна побачити Бога. Прагнення до єднання з Богом закладене у нашiй людськiй природi. Першi люди перебували у постiйному спiлкуваннi з Богом, як про це ми читаємо у Бiблiї.

Але пiсля грiхопадiння люди перестали бачити Бога, тому що наша природа затьмарилася грiхом. Мiж Богом i людьми постала стiна, яка не давала можливостi спiлкуватися з Богом, як це було ранiше в раю. Якась невидима пелена нависла над людьми i закрила Бога вiд людей. Про це у Бiблiї сказано так: "I зробив Господь Бог Адамовi та дружинi його одяг шкiряний i зодягнув їх" (Бут. 3, 21).

Шкiряний одяг означає нашу тлiнну плоть, яка не дає можливостi бачити Бога. Тлiнна людина не може безпосередньо бачити Бога, а нетлiнна, тобто та, яка буде звiльнена вiд грiха, вiд того шкiряного одягу, в якому вона сьогоднi перебуває, побачить Господа Бога. Про це говорить ап. Павло. Вiн каже: "Тепер ми бачимо, нiби у тьмяному дзеркалi, тодi ж вiч-на-вiч; тепер я знаю частинно, а тодi пiзнаю, подiбно як i я пiзнаний" (1 Кор. 13, 12).

У земному життi тiльки окремi святi люди бачили, i то лише частково, Бога. До них належать пророк Мойсей i пророк Iлля. Пророк Мойсей дуже хотiв побачити Бога, i тому в молитвi, звертаючись до Нього, благав: "Покажи менi славу Твою" (Вих. 33, 18). На це Господь вiдповiв Мойсею: "Ти не можеш побачити лиця Мого - бо людина не може побачити Мене - i жити" (Вих. 33, 20). Але все ж Господь дав можливiсть Мойсею частково побачити славу Божу. Господь сказав: "Ось мiсце при Менi, - i ти станеш на скелi. I станеться, коли буде переходити слава Моя, то я вмiщу тебе в щiлинi скелi, i закрию тебе рукою Своєю, аж поки Я перейду. А здiйму руку Свою, - i ти побачиш Мене ззаду, а обличчя Моє не буде видиме" (Вих. 33, 21-23). I коли Господь пройшов перед лицем Мойсея, вiн вигукнув: "Господи, Господи - Бог милосердний i милостивий, довготерпеливий i многомилостивий та правдивий" (Вих. 34, 6).

Так само i пророк Iлля бажав побачити Бога. В той час вiн перебував у тяжкому душевному станi, бо боровся з iзраїльтянами - своїми спiввiтчизниками, якi стали поклонятися неправдивим богам замiсть iстинного Бога. Пророк страждав настiльки, що просив Бога, щоб Вiн забрав його iз цього життя. Ось тодi Господь показав пророку Iллi Свою велич i повелiв йому стати на горi перед лицем Господнiм. Пронiсся сильний вiтер i була буря, яка розривала гори i крушила скелi, але не у вiтрi Господь. Пiсля вiтру почався землетрус, але не в землетрусi Господь. Пiсля землетрусу - вогонь, i не у вогнi Господь. Пiсля вогню - вiяння тихого вiтру, i там був Господь. (3 Цар. 19, 11-12). Таким чином, Господь показав Себе пророку Iллi у диханнi тихої прохолоди.

Сьогоднi ми святкуємо Преображення Господнє. Ця подiя вiдбулася незадовго перед голгофськими стражданнями Господа нашого Iсуса Христа. Цього разу Господь показав Своє Божество апостолам Петру, Якову та Iоану. Сучасники Христа бачили чудеса, якi творив Господь, але перед собою вони бачили хоч i святу, але все-таки людину. Божество Iсуса Христа залишалося невидимим навiть для апостолiв. Наближалися страждання Господнi. Iсус Христос передбачав, що ученики можуть втратити вiру в Нього, як у Сина Божого - Спасителя свiту. Про це скажуть Лука i Клеопа, йдучи до Еммауса: "А ми ж сподiвалися, що це Той, Хто має визволити Iзраїль". Для того, щоб апостоли не втратили вiру в Нього, Господь показав на горi Фавор славу Свого Божества. Вiдбулося це так. Iсус Христос взяв з Собою трьох ученикiв: Петра, Якова та Iоана й пiднявся на гору помолитися. Поки Спаситель молився, ученики вiд утоми заснули. Коли ж прокинулися, то побачили, що Iсус Христос преобразився: лице Його сяяло, мов сонце, а одяг Його став бiлим як снiг i блискучим як свiтло. В цей час до Нього явились у славi небеснiй Мойсей та Iлля i розмовляли з Ним про страждання i смерть, якi Йому належить зазнати в Єрусалимi. Звернiть увагу на те, що явилися саме тi пророки, яким свого часу Бог частково показав славу Свого Божества. Незвичайна радiсть наповнила тодi серця ученикiв. Коли ж вони побачили, що Мойсей i Iлля вiдходять вiд Iсуса Христа, Петро вигукнув: "Господи! Добре нам тут i, якщо хочеш, зробимо тут три намети: один Тобi, один Мойсеєвi i один Iллi", - не знаючи, що сказати. Раптом свiтла хмара осяяла їх, i вони почули з-за хмари голос Бога Отця: "Цей є Син Мiй улюблений, в Якому Моє благоволiння; Його слухайте". Ученики в страху попадали на землю. Iсус Христос пiдiйшов до них, торкнувся їх i сказав: "Встаньте i не бiйтеся!" Ученики встали i побачили Iсуса Христа у звичайному виглядi. Коли ж вони спускались з гори, Христос звелiв нiкому не розповiдати про те, що вони бачили, поки Вiн не воскресне з мертвих. (Див.: Мф. 17, 1-11; Мк. 9, 2 -13; Лк. 9, 28-36).

Пiзнiше ап. Петро буде про це згадувати у своєму благовiстуваннi. Вiн скаже: "Ми сповiстили вам силу i пришестя Господа нашого Iсуса Христа, не йдучи за хитромудрими байками, а бувши очевидцями Його величi". (2 Пет. 1, 16-17).

Таким чином, Бог, будучи невидимим, показав Себе на Фаворi, показав апостолам Своє Божество, показав їм Свою славу. Iсторiя християнської Церкви знає випадки, коли Господь показував Свою славу, щоправда частково, святим подвижникам, i серед них - св. Симеону, Новому Богослову.

Нам же, дорогi браття i сестри, залишається бачити лише ту Божественну славу, яка виявляється у красi Його творiння, особливо у премудро створенiй людинi, що називається вiнцем Його творiння. Слiди Його Божества ми спостерiгаємо у дiях благодатi Божої, яку ми вiдчуваємо у своєму життi, особливо пiд час богослужiння, молитов, читання Святого Письма i спостереження за дивними дiлами Божими, спрямованими на спасiння людини. Скiльки Господь виявляє до нас любовi i довготерпiння!

Будемо ж, браття i сестри, жити вiрою i надiєю, що настане час коли пiсля смертi, звiльнившись вiд тлiнної плотi, ми побачимо Бога лицем до Лиця.

Амiнь!
Повернутися до початку Перейти донизу
Духовна скарбниця
Активний учасник
Активний учасник
Духовна скарбниця


К-ть повідомлень : 34
Registration date : 27.02.2011

Свято Преображення Господнього Empty
ПовідомленняТема: Re: Свято Преображення Господнього   Свято Преображення Господнього Empty21.08.11 13:23

Свято Преображення Господнього Bc919c3433a1
Повернутися до початку Перейти донизу
Духовна скарбниця
Активний учасник
Активний учасник
Духовна скарбниця


К-ть повідомлень : 34
Registration date : 27.02.2011

Свято Преображення Господнього Empty
ПовідомленняТема: Re: Свято Преображення Господнього   Свято Преображення Господнього Empty19.08.12 11:48

Свято Преображення Господнього A85836dc358b

19 серпня Православна Церква світло святкує велике дванадесяте свято Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

У святих Євангеліях знаходимо схожий опис цієї події. Євангелісти розповідають, що, за певний час перед Своїми хресними стражданнями, Христос взяв Петра, Якова та Іоана, піднявся з ними на гору і став молитись. Згодом учні заснули, а прокинувшись, побачили, що лице їх Учителя перемінилось і засяяло надзвичайним світлом, а одяг Його став білим, наче сніг. Окрім того, Ісус бесідував із святими старозавітніми праведниками Мойсеєм та Ілією, обговорюючи все те, що чекає втіленого Сина Божого у Єрусалимі. І раптом велика хмара вкрила вершину гори, і з хмари пролунав голос Бога Отця «Це Син Мій улюблений…». А коли відступила хмара, то вже нікого учні Христові не бачили, окрім самого Ісуса.

Насправді, це велична і знаменна подія. По-перше, цим Христос засвідчив апостолам, що Він воістину втілене Слово Боже, а, по-друге, показав нам як перемінимось і сяятимемо ми у житті будучого віку, адже, як свідчить святитель Церкви Христової Іоан Золотоустий, Господь преобразився «щоб показати нам майбутнє преображення єства нашого і майбутнє Своє пришестя на хмарах у славі з ангелами».

Свято Преображення Господнього стало місцево відзначатися в Палестині з IV ст., з часу, коли імператриця Єлена побудувала на г. Фавор храм на честь Преображення. На Сході свідчення про свято належать до V ст. Святкові Слова на Преображення знаходимо у Єфрема Сиріна, Іоана Златоустого, Кирила Олександрійського та інших святих отців.

Традиційно місцем Преображення вважають г. Фавор у Галилеї, однак існує версія, що цим місцем був один з відрогів г. Єрмон (Хермон) в околицях Кесарії Филипової.

Згідно з євангельським текстом ця подія відбулася в лютому, за 40 днів до Пасхи, але Православна Церква перенесла святкування на 6 серпня (19 серпня за н. ст.) для того, щоб воно не припадало на дні Великого посту. При цьому на 40-й день після Преображення завжди святкується Воздвиження Хреста Господнього, коли Церква знову згадує хресні страждання Спасителя.

Пам'ятаймо, що триває успенський піст. Через тиждень і один день - свято Успіння Пресвятої Богородиці. Не нехтуймо постом, щоб Господь не знехтував нами, коли прийдемо до нього. Сьогодні свято, але ми повинні радіти духовно, не дозволяючи собі розваг, забав. Варто утриматись від спиртного. Сьогоднішнє свято не відміняє посту, а лише пом'якшується на цей день.

Промовимо нині Господеві! Величаємо Тебе, Життєдавче Христе, і славимо пречистої плоті Твоєї преславне преображення! Преобрази, Господи, душі наші! Господи, пошли світло Твоє і істину Твою, нехай наставлять мене і виведуть на гору святу Твою! Господи, в світлі лиця Твого підемо і в ім'я Твоє зрадіємо повіки.
Повернутися до початку Перейти донизу
Спонсорований контент





Свято Преображення Господнього Empty
ПовідомленняТема: Re: Свято Преображення Господнього   Свято Преображення Господнього Empty

Повернутися до початку Перейти донизу
 
Свято Преображення Господнього
Повернутися до початку 
Сторінка 1 з 1
 Схожі теми
-

Права доступу до цього форумуВи не можете відповідати на теми у цьому форумі
 ::  ДУХОВНА СКАРБНИЦЯ (релігійний розділ) :: Церковні свята-
Перейти до: