Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.


 
ФорумФорум  ПошукПошук  Останні зображенняОстанні зображення  ЗареєструватисьЗареєструватись  Вхід  

 

 Різвяний піст

Перейти донизу 
АвторПовідомлення
Християнин
Житель форуму
Житель форуму



Чоловік
К-ть повідомлень : 90
Registration date : 04.12.2010

Різвяний піст Empty
ПовідомленняТема: ПРО РІЗДВЯНИЙ ПІСТ   Різвяний піст Empty04.12.10 19:32

ПРО РІЗДВЯНИЙ ПІСТ

Різвяний піст 5601d5d01f3f

28 листопада почався Різдвяний піст. Він триває 40 днів – до Навечір’я Різдва Христового включно, тому називається ще Чотиридесятницею. Інша назва – Филипів піст, або Пилипівка, тому що починається після дня пам’яті апостола Филипа. Різдвяний піст має на меті достойне приготування вірних до зустрічі свята Різдва Христового.

За строгістю він рівняється до Петрівки, тобто пом’якшений, проте тільки до 2 січня. Коли ж Церква ввійде в Передсвято Різдва Христового і під час Богослужінь частіше лунатимуть заклики до зустрічі Богодитини Христа, – піст посилюватиметься.

Церковний Устав щодо проведення Пилипівки приписує утримуватися від споживання м’ясного, молока, сиру, і яєць упродовж усього посту. Треба мати на увазі, що не лише у готовому вигляді ці продукти не можна споживати, але навіть якщо якась страва містить їх, то таку страву теж не можна їсти.

Справжній піст пов’язаний з молитвою, покаянням, зі стриманням від пристрастей і пороків, викоріненням злих діл, прощенням образ, з виключенням веселих і видовищних заходів, перегляду телевізора, різних гулянь, вечорниць, ворожінь тощо. А новорічні (1 січня святкування - це взагалі окрема тема). Залишають цю тему без уваги хіба що дикуни, які далекі від християнства.

«Новий Рік» 1 січня – свято для безбожників та егоїстів.

Новорічні святкування в ніч з 31 грудня на 1 січня – це більше плід людської підсвідомості, ніж свідомого вибору. Цим людина хоче сказати: “Я – автор! Я – митець! Я – творець!”. Це свято для продавців ялинок, іграшок, світло-побутової техніки і т.д. Для них це непоганий спосіб підзаробити (наплив людей приносить дуже хороші прибутки). В середньому люди віком 30-50 років витрачають на святкову атрибутику та святковий стіл близько 500-1000 грн., а деякі і більше. Варто замислитись: що цей день приносить для самої людини, а не для продавців піротехніки, кав’ярень, рестораранів чи розважальних центрів?

Людська підсвідомість побудована на егоїзмі. У народі кажуть: „Як Новий Рік проведеш, так і цілий рік триватиме”, – але це тільки людські припущення, бо насправді в житті людині велику роль відіграє віра. Людина вірить, що так має бути і так стається. Прикладом цього є слова самого Ісуса Христа: „По вірі твоїй буде вам” (Мф.9:29).

"Новий Рік" для людей приносить проблеми зі здоров’ям через надмірне вживання алкоголю, погане самопочуття, проблеми із правилами користування піротехнікою і багато чого іншого, просто ніхто про це не задумується, ніхто не хоче з цим боротись, немає в нас сили волі, немає свободи, немає незалежності від гріха… Люди не задумуються над своїми вчинками, а пізніше нарікають на гірку долю, на державу, бідкаються про збільшення кількості хворих, інвалідів, смертності, хвороб.

Найцікавіше, що 1 січня Церква вшановує пам’ять святого мученика Вонифатія, який вважається помічником тим, хто бореться з п’янством, а у в той же час вся країна впивається…

„Який народ, така і країна” – це не нова мудрість. Сумно що майже ніхто над цим не задумується.
Отже, будьмо розумними і розважливими.

Піст — не ціль, а засіб, засіб для смирення плоті і очищення від гріхів. Без молитви і покаяння піст стає лише дієтою. У свята, відповідно до духовних веселощів, Церква благословляє трапезу багату, в пости - приписує помірне вживання їжі і пиття, і при цьому їжі не скоромної, а пісної.

Якщо говорити про пости взагалі, то треба назвати п’ять ступенів суворості в постах:
- повне стримання від їжі;
- суха їжа;
- гаряча їжа без олії;
- гаряча їжа з олією;
- вживання риби.

Але піст тілесний без посту духовного нічого не приносить для спасіння душі, навіть навпаки, може бути і духовно шкідливим, якщо людина, стримуючись від їжі, переймається усвідомленням власної вищості від усвідомлення того, що вона поститься. “Постячись, браття, тілесно, постімся і духовно, розірвавши всякий союз неправди”,— заповідує Свята Церква.

Дорогі брати і сестри. Бажаю всім допомоги Божої у дотриманні посту, та виконанні заповідей Божих! Нехай благословить Вас Господь!
Повернутися до початку Перейти донизу
Християнин
Житель форуму
Житель форуму



Чоловік
К-ть повідомлень : 90
Registration date : 04.12.2010

Різвяний піст Empty
ПовідомленняТема: ЯК ПОСТИТИ ТІЛОМ (утримання в харчуванні)   Різвяний піст Empty04.12.10 19:41

ЯК ПОСТИТИ ТІЛОМ (утримання в харчуванні)

Різвяний піст 30e222ed363a

Понеділок, середа, п’ятниця.

У понеділок, середу, п’ятницю - їсти можна лише після вечірньої. Мається на увазі вечірнє Богослужіння. В різних храмах воно служиться в різний час. Зважаючи на те, що церковний день починається не в 24-00 год., а в 18-00 год., то можна стверджувати, що їсти у понеділок, середу, п’ятницю можна лише після 18-00 год. Однак, якщо у храмі, до якого Ви ходите вечірнє Богослужіння закінчується раніше, наприклад, в 17-00 год, то відповідно, це та година, коли можна споживати їжу.
У понеділок, середу і п’ятницю – сухоїдіння (навіть без олії).

Сухоїдіння — означає дозвіл на споживання тільки незвареної їжі під час посту. Сухоїдіння вказує на строгу форму посту. В наш час так постять переважно монахи, і лише одиниці з мирян.
Частіше всього на трапезі в такі дні: хліб чорний і сірий, сіль і вода, сирі овочі і фрукти, сухі фрукти (ізюм, курага, інжир, фініки і т.д.), мед, рідні горіхи.
Рослинне масло (олію в дні сухоїдіння споживати не можна).
Каву не можна, а чай можна, але тільки тому що це настій, а не відвар. Горячі напої (компоти) не дозволені.
Заборонено споживання будь-якої їжі тваринного походження, в т.ч. м’яса і молока, сиру, масла і т.п.
В понеділок, середу і п'ятницю забороняється риба, вино і олія.



Вівторок, четвер.

У вівторок і четвер можна споживати олію.
Протягом цих днів посту можна вживати продукти рослинного походження - картоплю та вироби з неї, буряк, моркву, та інші овочі, різного роду супи та каші, консервовані та квашені овочі (помідори, огірки, капусту, тощо), консервовані салати. Варто звернути увагу на бобові культури. Не можна вживати майонез, до складу якого входять яйця, чи різні види харчового маргарину (бо не знаємо що туди входить, етикетка на товарі не завжди дає правдиву інформацію). Загалом пісна їжа повинна бути простою та недорогою (наприклад, в наших умовах важко назвати пісними продуктами ананаси чи омарів), а її вживання помірним (бо об’їстися можна і печеною картоплею).


Субота і неділя.

У суботу і неділю дозволено також рибу. Але після 2 січня рибу заборонено навіть у суботу й неділю. Під час свята Введення в храм Пресвятої Богородиці 4 грудня, а також храмових празників великих святих також дозволено рибу, навіть у середу і п’ятницю. Але це лише у великі свята!
У суботу і неділю можна їсти продукти рослинного походження - картоплю та вироби з неї, буряк, моркву, та інші овочі, різного роду супи та каші, консервовані та квашені овочі (помідори, огірки, капусту, тощо), консервовані салати. Варто звернути увагу на бобові культури.

Повернутися до початку Перейти донизу
Християнин
Житель форуму
Житель форуму



Чоловік
К-ть повідомлень : 90
Registration date : 04.12.2010

Різвяний піст Empty
ПовідомленняТема: Re: Різвяний піст   Різвяний піст Empty03.01.11 18:41

Різвяний піст E29c03c54e6f


ПІСТ ДЛЯ ДУШІ


В завершальному слові в часі різдвяного посту, хочеться особливо звернути увагу, дорогі мої, на тому, щоб Ви зустріли свято Різдва Христового, як належить християнам.

Святий Іоан Золотоустий говорив: «Ти постиш? Докажи мені це своїми ділами! Якими, скажеш, ділами? Коли побачиш бідного, дай милостиню. Коли маєш ворога, примирися! … Хай постяться не тільки уста, але слух, зір, ноги, руки та всі члени нашого тіла… Що за користь, коли ми стримуємося від птиць і риби, а гриземо і з’їдаємо братів?.. Яка користь з посту, коли ти позбавляєш тіло дозволеної законом їжі, а душі даєш протизаконну поживу».

У справах благочестя, яким ми повинні присвячувати дні посту, наближаємось до днів святкових. Але пости все ж відрізняються від святкових і буденних днів. В свята Церква закликає нас до подяки Богу і святим за благодіяння, в пости до примирення з Богом і участі в житті, стражданнях і смерті Спасителя і святих. Свята кличуть нас до духовної радості, надії, пости – до покаяння і сліз. У свята Церква благословляє трапезу більшу, а в пости передбачено помірне вживання їжі і пиття, і при цьому їжі не скоромної, а пісної. В Церковному Уставі чітко вказаний і час вживання і міра пісної їжі. Все строго розраховано, з тієї метою, щоб послабити в нас пристрасні побажання плоті, які збуджуються надмірним підкріпленням тіла. Послабити – не означає зовсім розслабити нашу тілесну природу, а навпаки, зробити її легкою, міцною і здатною підкорятися волі духу і бадьоро виконувати його вимоги.

Піст - це майже повноцінне харчування, тому він не вимагає якоїсь особливої підготовки. Слід пам'ятати, що піст буде корисним, якщо людина сприйматиме його не як важкий тягар, а як прекрасну можливість очистити і свою душу, і своє тіло, якщо сприйматиме обмеження з радістю і готовністю.

Якщо в пості тілесному щодо споживання їжі є деякі вийнятки, то тільки заради того, щоб підтримати належне функціонування нашого організму, яке необхідне для виконання повсякденних завдань. Однак, всі інші види утримання в час посту не мають вийнятків. І це логічно, бо який би був сенс у пості, якби людина стримувалась від гніву і помсти, але на один день зробила б собі вийняток, і вилила б всю злобу в одну мить, або помстилась би комусь. Яка ж тоді користь від такого посту з вийнятками, якщо сама суть посту полягає в тому, щоб людина стала кращою і перестала, або хоча б стала менше грішити.

Отже, є піст тілесний, і є піст душевний. Тілесний піст є тоді, коли чрево поститься від їжі й пиття: душевний піст є тоді, коли душа стримується від злих помислів, діл і слів. Неперевершеним посником є той, хто стримує себе від блуду, прелюбодійства і всякої нечистоти. Неперевершеним посником є той, хто стримує себе від гніву, ярості, злоби і помсти. Неперевершеним посником є той, хто наклав на язик свій стримання, і утримує його від пустомовства, сквернослів’я, буйнослів’я, наклепу, осудження, помсти і всякого злого марнослів’я.

Корисним нам є піст тілесний, що служить нам для угамування пристрастей; але піст душевний незаперечно потрібний так, що і тілесний піст без нього нічого не вартий.

Багато хто поститься тілом, але не поститься душею; багато хто поститься від їжі й пиття, але не поститься від злих помислів, діл і слів, і яка для них від цього користь. Багато хто поститься через день і два і більше, але від гніву, злопам’ятства і помсти поститися не хочуть; Багато хто стримується від вина, м’яса, риби, але язиком своїм людей, подібних до себе, кусають, і яка ж їм від цього користь?

Є й такі, які часто не торкаються руками їжі, але ті ж самі руки простягають на крадіжку, пограбування чужого добра, або інше зло чинять. І яка ж їм від цього користь? Справжній бо і прямий піст є стримання від усякого зла.

Коли ж хочеш християнине, щоб тобі піст корисним був, то постячись тілесно, постися і душевно, і постися завжди. Коли ж ти накладаєш піст своєму чреву, то і наклади піст злим помислам і пристрастям своїм.

Нехай поститься розум твій від суєтних помислів; нехай поститься пам’ять твоя від злопам’ятства; нехай поститься воля твоя від злого бажання; нехай постяться очі твої від непотрібного споглядання: відверни очі твої, щоб не бачити непотрібного; нехай постяться вуха твої від осквернених пісень і наклепницьких нашіптувань; нехай поститься язик твій від наклепу, осудження, святотатства, брехні, сквернослів’я, і всякого пустого та гнилого слова; нехай постяться руки твої від пограбування чужого добра; нехай постяться ноги твої від ходіння на зле діло. Ухилися від зла і сотвори добро (Пс. 33:15). Ось це є християнський піст, якого Бог наш від нас вимагає. Покайся, і стримуючи себе від всякого злого слова, діла і помислу, навчайся усякому доброму ділу, і будеш завжди перед Богом поститися.

До свята Різдва Христового залишилось кілька днів. Тільки від вас залежить, ким Ви зустрінете це свято, язичниками, безбожниками чи християнами.

Різдвяний піст – це час посту, молитви, сповіді. Хто дотримав цих умов, той зустрічає Різдво Господа нашого Ісуса Христа як свято торжества душі. Якщо ж Ви не постились, не молились, і не сповідались, то для Вас це мабуть просто ще одне чергове свято в календарі, тобто вихідні або канікули. Святкують Різдво і християни і безбожники. Гляньте навколо. Телебачення, преса, заклади – всі святкують і відпочивають. Але кожен по своєму. То ж дайте собі відповідь, хто Ви?

І ще одне. Пам’ятайте, 6 січня, святий вечір – це ще не свято Різдва. Це лише день, напередодні Різдва. Тому, 6 січня, в день святої вечері, ще не можна їсти ні м’ясного, ні молочного. 6 січня – це день посту. Тому, коли готуєте святкову вечерю, не беріть приклад з тих, хто покладається на газетні статті, культурно-пізнавальні передачі, в яких розказують про 12 страв, серед яких все що завгодно. Варто також згадати, що святий вечір, це ще день посту, тому об’їдатись до безтями теж не можна. Святий вечір – це не нагода добре і смачно поїсти. Свята вечеря-спогад про Різдво Господа нашого Ісуса Христа.

Лише 7 січня, після Священної Літургії можна споживати святкову їжу.

Нехай благословить Вас Господь, усіх вірних християн, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Повернутися до початку Перейти донизу
Християнин
Житель форуму
Житель форуму



Чоловік
К-ть повідомлень : 90
Registration date : 04.12.2010

Різвяний піст Empty
ПовідомленняТема: Різвяний піст   Різвяний піст Empty18.01.11 20:29

НАВЕЧІР'Я БОГОЯВЛЕННЯ. ДРУГИЙ СВЯТИЙ ВЕЧІР

Різвяний піст 6c78f120ea

У Навечір’я Богоявлення (Йорданський Святвечір) — день перед Хрещенням Господнім, 18 січня.

Пам'ятаймо, що піст не є неприємним обов’язком чи покаранням — до нього треба ставитися як до рятувального засобу, необхідних ліків для кожної людської душі.

В народі кажуть: другий Святий вечір. Напередодні Богоявлення Святий вечір ще називають "Голодна кутя". Увесь цей день віруючі люди нічого не їдять - постують. Сідають вечеряти, коли вже засяє вечірня зоря. На вечерю подаються пісні страви.

Піст у навечір'я Богоявлення Господьнього, як і в навечір'я празнику Різдва Христового, бере свій початок від древньої традиції хрещення оглашенних в цей день і причастя новохрещених в це велике свято. Бо приготування християн до прийняття таїнств хрещення і причастя завжди супроводжувалось молитвою і постом. До збереження посту в день навечір'я Богоявлення здавна спонукає очікування освяченої води, до вживання якої християни, не споживають їжі.

Отже, сьогодні, Церква дозволяє трапезу один раз ввечері, після вечірньої Служби Божої, яка служиться у храмах. На другий святий вечір, за правилами Церкви, дозволено їсти пісні страви "з олією". Молочних страв, риби, їсти не можна. Стіл на другий Святий вечір має бути скромнішим від першого.
Повернутися до початку Перейти донизу
Спонсорований контент





Різвяний піст Empty
ПовідомленняТема: Re: Різвяний піст   Різвяний піст Empty

Повернутися до початку Перейти донизу
 
Різвяний піст
Повернутися до початку 
Сторінка 1 з 1

Права доступу до цього форумуВи не можете відповідати на теми у цьому форумі
 ::  ДУХОВНА СКАРБНИЦЯ (релігійний розділ) :: Про віру і життя християнське-
Перейти до: