ФорумФорум  ДопомогаДопомога  ПошукПошук  ЗареєструватисьЗареєструватись  Вхід  

Частка | 
 

 Землетрус в Україні

Донизу 
АвторПовідомлення
Журналіст форуму
Житель форуму
Житель форуму


Чоловік
К-ть повідомлень : 67
Registration date : 01.09.2007

СтворюватиТема: Землетрус в Україні   11.03.10 22:34

Землетрус в УкраїніОстанніми днями засоби масової інформації активно обговорюють можливий землетрус в Україні, який може статись орієнтовно наступного тижня.

Все почалось з того, що Румунський інститут фізики землі повідомив про активність ділянки в Карпатах на кордоні з Україною. Гірський масив на кордоні з Україною має майже таку ж активність, як у Чілі, а тому, потужний землетрус тут може статися у будь-який час.

Сила землетрусу може досягти 8 - 9 балів. Треба сказати, що це дуже багато.

За даними румунських фахівців, після землетрусів на Гаїті і в Чілі небезпека нависнула над так званою «зоною Вранча», яка знаходиться на кордоні України і Румунії в Карпатах. Ця ділянка вже давала про себе знати в 1940, 1977, 1986 і 1990 роках.

По силі новий землетрус у «зоні Вранча» буде потужніший, ніж стихія 1977 року, тоді в Бухаресті загинуло 15 тис. осіб. «Епіцентр буде глибоко в землі, і чим глибше - тим потужніший буде землетрус. Відчують його навіть у Москві!», - упевнений директор Румунського інституту фізики землі Георге Мермуряну.

Небезпека для України криється в її грунті. Магнітуда в 6 балів за шкалою Ріхтера на кордоні з Румунією може вилитися у вісім-дев'ять балів за дванадцятибальною шкалою, майже як на Гаїті.

Нагадаємо, землетрус, що недавно стався на Гаїті, забрав життя 222 тис. 517 чоловік, а в Чілі - понад 800 осіб.

Залишається лише молити Бога, щоб це не сталось.Джерело:
http://www.segodnya.ua/news/14121552.html
http://www.intv.ua/ru/article/191661/
На початок Донизу
Журналіст форуму
Житель форуму
Житель форуму


Чоловік
К-ть повідомлень : 67
Registration date : 01.09.2007

СтворюватиТема: Re: Землетрус в Україні   11.03.10 22:36

Якщо вже говорити про Гаїті, то треба показати як це було...На початок Донизу
Журналіст форуму
Житель форуму
Житель форуму


Чоловік
К-ть повідомлень : 67
Registration date : 01.09.2007

СтворюватиТема: Re: Землетрус в Україні   11.03.10 22:40

Експерти кажуть, що землетрус в Україні таки буде.

Проте цю інформацію українські фахівці коментують у не настільки чорних фарбах і не з таким песимізмом. Мовляв, землетрус цілком може бути, але зараз говорити про його небезпеку немає сенсу. Якщо Карпати відомі своєю сейсмічною активністю, то така стихія там безперечно може виникнути. Але наразі не можна говорити про достеменність прогнозів румунських спеціалістів.

Так керівник відділу сейсмічності Карпатського регіону, кандидат фізико-математичних наук (інститут геофізики Академії наук України) Сергій Вербицький сказав у ексклюзивному інтерв’ю виданню INTV, що зараз немає підстав говорити про те, що Україні загрожує сильний землетрус.

"У мене немає підстав вірити у те, що Україні загрожує сильний землетрус, тому що в світі немає методів короткострокових прогнозів, існує лише імовірний прогноз, прогноз того, де може відбуватися землетрус, якої сили може бути, якої періодичності. Але сказати, що землетрус буде в певному регіоні і вже завтра чи післязавтра – такого не існує", - сказав він і додав: "Навіть не можна сказати, чи буде землетрус через місяць чи навіть протягом року".

За його словами, подібного короткострокового прогнозу у світі ніхто не робить, і навіть у США (з їхньою довершеною базою) не оголошують, принаймні, офіційних повідомлень про можливість землетрусів у той чи інший короткий період.

Відповідаючи на запитання, що дало румунським фахівцям привід твердити про наднебезпеку "зони Вранча" вже протягом найближчих днів, експерт зазначив: "Можливо, це пов’язано з тим, що відбулася низка землетрусів у світі, і вони можливо чекають спускового ефекту. А якщо спусковий ефект відбудеться, безперечно, станеться землетрус. Знову ж таки – коли він відбудеться?".

"Те, що землетрус відбудеться колись, це зрозуміло. Адже в Карпатах землетрус вже був. А якщо він там був, то відповідно цьому регіону загрожує черговий землетрус, питання просто його сили і часу", - підсумував Сергій Вербицький.

Водночас, за словами кандидата фізико-математичних наук, заступника директора інституту геофізики імені С.І. Суботіна НАН України з наукової роботи Олександра Кентзера, українські кореспонденти неправильно інтерпретували сказане відомим ученим, директором румунського інституту фізики Землі Георге Мермуряну.

"Справді, у зоні Вранча, розташованій на території Румунії, можуть відбуватися потужні землетруси, найбільші з яких на території України, близькій до цієї зони, можуть викликати 8-бальні сейсмічні ефекти, а у рідких випадках і 9-бальні за 12-бальною шкалою. Це враховано в Державних будівельних нормах "Будівництво в сейсмічних зонах України", які набули чинності у 2007 році", - пояснює він і додає: "Але румунські вчені не робили прогнозу часу виникнення цього гіпотетичного максимального землетрусу, оскільки прекрасно розуміють, що на даний час такий прогноз - не можливий. Немає достатньо даних, щоб побудувати прогнозну модель середовища і його змін на всю глибину сейсмоактивної зони Вранча до 180 км".

За його словами, натомість існує формальна статистична залежність, яка говорить, що за останні 200 років періодичність повторення землетрусів у зоні Вранча з магнітудою більшою 6.5 дорівнює 27-32 роки. "Виходячи з неї, можна очікувати порівняно сильного (але навряд чи максимального землетрусу) в найближчі роки", - пояснює сейсмолог.

На його думку, зв`язок між землетрусами, які протягом короткого проміжку часу відбулися на різних кінцях планети, поки залишається суто гіпотетичним, оскільки кожен із них має інше джерело накопичення пружної енергії і не потребує для свого виникнення дії інших землетрусів.

"Тим більше, що час підготовки потужних землетрусів триває від кількох десятків до кількох сотень і навіть тисяч років. Зовнішні впливи можуть бути лише "спусковим механізмом" (а не причиною) уже підготовлених землетрусів", - зазначає експерт.

Тож чи відчують українці всю повноту сили землетрусу – стане зрозумілим лише у найближчі 10 днів (у такому випадку прогноз румунського сейсмолога Георге Мермуряна підтвердиться). З такою ж імовірністю ми можемо "пережити" цю стихію і через місяць, і через рік, і через 10 років. З іншого боку, можна дійти висновку, що прогноз зарубіжного експерта гіпотетичний і наразі доречна лише приказка. Як кажуть у народі, бабка надвоє гадала: "то ли дождик, то ли снег; то ли будет, то ли нет".Джерело:
http://www.intv.ua/article/191661/


Востаннє редаговано Журналіст форуму (11.03.10 22:43); всього редаговано 1 раз
На початок Донизу
Журналіст форуму
Житель форуму
Житель форуму


Чоловік
К-ть повідомлень : 67
Registration date : 01.09.2007

СтворюватиТема: Re: Землетрус в Україні   11.03.10 22:41

Дорогі співвітчизники! Головне зберігати спокій у критичній ситуації!
На початок Донизу
Журналіст форуму
Житель форуму
Житель форуму


Чоловік
К-ть повідомлень : 67
Registration date : 01.09.2007

СтворюватиТема: Re: Землетрус в Україні   11.03.10 22:42

Дії у випадку загрози виникнення землетрусу:

* Уважно слухайте інформацію про обстановку та інструкції про порядок дій, не користуйтеся без потреби телефоном.
* Зберігайте спокій, попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку.
* Навчіть дітей, як діяти під час землетрусу.
* Дізнайтеся у місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування місце збору мешканців для евакуації. Завчасно вирішіть, де буде місце зустрічі вашої родини у разі евакуації.
* Одягніться, візьміть документи та зберіть найбільш необхідні речі, невеликий запас продуктів харчування на декілька днів, питну воду, медикаменти, кишеньковий ліхтарик.
* Від'єднайте всі електроприлади від електромережі, вимкніть газ та систему нагрівання.
* Поставте на підлогу більш важкі та великі речі. Закріпіть речі, які можуть впасти і спричинити травми. Не ставте ліжко біля вікна з великим склом.
* Тримайте у зручному місці один або декілька вогнегасників. Тримайте шланги для поливу саду підключеними до кранів.
* З'ясуйте чи не знаходиться ваше житло чи місце роботи під загрозою затоплення (у разі руйнування греблі), зсуву або дії іншого стихійного лиха.
* Виведіть худобу на більш безпечну місцевість.


Востаннє редаговано Журналіст форуму (11.03.10 22:44); всього редаговано 1 раз
На початок Донизу
Журналіст форуму
Житель форуму
Житель форуму


Чоловік
К-ть повідомлень : 67
Registration date : 01.09.2007

СтворюватиТема: Re: Землетрус в Україні   11.03.10 22:43

Дії під час землетрусу:

* Зберігайте спокій, уникайте паніки.
* Дійте негайно, як тільки відчуєте коливання грунту або споруди, головна небезпека, яка вам загрожує - це предмети і уламки, що падають.
* Швидко залишіть будинок та відійдіть від нього на відкрите місце, якщо ви знаходитесь на першому - другому поверсі.
* Негайно залишіть кутові кімнати, якщо ви знаходитесь вище другого поверху.
* Негайно перейдіть у більш безпечне місце, якщо ви знаходитесь у приміщенні. Станьте в отворі внутрішніх дверей або у кутку кімнати, подалі від вікон і важких предметів.
* Не кидайтесь до сходів або до ліфта, якщо ви знаходитесь у висотній споруді вище п'ятого поверху. Вихід зі споруди найбільш буде заповнений людьми, а ліфти вийдуть з ладу.
* Вибігайте з будинку швидко, але обережно. Остерігайтесь уламків, електричних дротів та інших джерел небезпеки.
* Віддаліться від високих споруд, шляхопроводів, мостів та ліній електропередач.
* Зупиніться, якщо ви їдете автомобілем, відчиніть двері та залишайтесь у автомобілі до припинення коливань.
* Перевірте чи немає поблизу постраждалих, сповістіть про них рятувальників та, по можливості, надайте допомогу.
На початок Донизу
Журналіст форуму
Житель форуму
Житель форуму


Чоловік
К-ть повідомлень : 67
Registration date : 01.09.2007

СтворюватиТема: Re: Землетрус в Україні   11.03.10 22:44

Дії після землетрусу:

* Зберігайте спокій, заспокойте дітей та тих, хто отримав психічну травму в результаті землетрусу, оцініть ситуацію.
* Допоможіть, по можливості, постраждалим, викличте медичну допомогу тим, хто її потребує.
* Переконайтесь, що ваше житло не отримало ушкоджень. Будьте дуже обережні, може статися раптове обвалення, загрожує небезпека від витоку газу, від ліній електромереж, розбитого скла.
* Перевірте зовнішнім оглядом стан мереж електро-, газо- та водопостачання.
* Обов'язково кип'ятіть питну воду, вона може бути забруднена.
* Перевірте чи немає загрози пожежі.
* Не користуйтеся відкритим вогнем, освітленням, нагрівальними приладами, газовими плитами і не вмикайте їх до того часу, доки не будете впевнені, що немає витоку газу.
* Не користуйтеся довго телефоном, окрім як для повідомлення про серйозну небезпеку.
* Не поспішайте з оглядом міста, не відвідуйте зони руйнувань, якщо там не потрібна ваша допомога.
* Уникайте морського узбережжя, де може виникнути небезпека від морських хвиль, спричинених сейсмічними поштовхами.
* Будьте готові до повторних поштовхів. Часто вони призводять до додаткових руйнувань.
* Дізнайтеся у місцевих органах державної влади та місцевого самоврядування адреси організацій, які відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.
На початок Донизу
Журналіст форуму
Житель форуму
Житель форуму


Чоловік
К-ть повідомлень : 67
Registration date : 01.09.2007

СтворюватиТема: Re: Землетрус в Україні   11.03.10 22:45

Важливо знати про фактори небезпеки землетрусів: руйнування будівельних конструкцій будинків та споруд; руйнування на потенційно небезпечних об'єктах, нафто- та газопроводах; утворення завалів; руйнування систем життєзабезпечення та розлами земної кори. Додатковою небезпекою є повторні поштовхи.
На початок Донизу
Журналіст форуму
Житель форуму
Житель форуму


Чоловік
К-ть повідомлень : 67
Registration date : 01.09.2007

СтворюватиТема: Re: Землетрус в Україні   11.03.10 22:48

Ось що пишуть фахівці-рятувальники, які мають досвід дій в зоні землетрусів:

Я командир американской международной спасательной бригады Rescue Chief and Disaster Manager of the American Rescue Team International (ARTI). Я проникал внутрь 875 разрушенных землетрясением зданий, работал в спасательных командах в 60 странах, организовывал и являюсь членом таких бригад во многих странах.

В течении 2 лет я был экспертом ООН по изучению последствий катастроф и с 1985 года ни одна из серьезных катастроф не осталась без моего внимания.

Первое здание, куда мне удалось проникнуть, была школа в Мехико во время землетрясения 1985 года. Все дети находились под партами. Все они были расплющены на толщину собственных костей. Они могли бы быть спасены, если бы лежали рядом с партами в проходах. Немыслимо, с моей точки зрения, но детям было предписано во время землетрясения прятаться под столы и парты. Я был удивлен, но в мексиканских школах, до сих пор действует такая инструкция "Duck and Cover", согнуться, покрыть голову руками и спрятаться под столом.

Это очень просто понять. Когда здание рушится, тяжелый потолок падает на объект или мебель, разрушая их, рядом образуется полость или свободное пространство. Я называю его «треугольник жизни». Чем больше и прочнее объект, тем больше полость, где человек может избежать ранения и спастись. Это можно наблюдать по ТВ когда мы видим работу спасательных команд.

10 правил как спастись при землетрясении

1) Каждый, кто пригнулся и укрылся в разрушающемся здании или машине будет раздавлен и погибнет.

2) Кошки, собаки и младенцы часто принимают естественную утробную позу. Это то, что нужно сделать при землетрясении. Это инстинкт. Это положение помогает поместиться в маленькой полости. Придвиньтесь ближе к крупному, громоздкому объекту, который, будучи раздавлен, сплющен, все же оставит некоторое пространство для выживания.

3) Деревянные здания самые безопасные во время землетрясений. Дерево хорошо работает на изгиб и кручение под действием сейсмической волны. Если деревянное здание все же рушится, оно образует большие полости спасения и не причиняет больших ранений. Кирпичные здания разрушаются на отдельные кирпичи. Кирпичи причиняют значительные ранения , но все же меньше, чем бетонные. Бетонные панельные здания самые опасные во время землетрясений.

4) Если землетрясение застало вас ночью в постели, просто скатитесь с кровати . Самое безопасное место будет вокруг кровати. В отелях многие жизни могут быть спасены , если на двери каждого номера будет висеть инструкция, предписывающая посетителям лечь на пол рядом с днищем кроватей во время землетрясения.

5) Если землетрясение случилось и вы не можете выбежать ни через дверь, ни через окно, лягте на пол в позе утробного младенца рядом с кроватью или большого кресла

6) Почти каждый, кто стоял в дверном проеме в падающем здании, погиб. Как? Если стоять под дверной перемычкой, то когда обрушится дверной косяк, вы будете раздавлены вместе с ним

7) Никогда не стойте во время землетрясения на ступенях. Ступени имеют отдельный момент кручения, отличный от каркаса здания. Ступени и остальные обломки здания, постоянно сталкиваясь, просто перемалывают человека, находящегося внутри этой бойни. Даже если здание не коллапсирует, не оставайтесь на ступенях. Даже если ступени целы, они могут быть разрушены под наплывом множества людей и должны быть сначала проверены.

8) Если это возможно, лучше находиться возле наружных стен внутри или снаружи здания. Лучше снаружи, чем внутри. Чем дальше от наружной стены вы будете находиться внутри здания, тем меньше у вас шансов выскочить наружу.

9) Люди внутри транспортных средств погибают, если на них обрушиваются дороги верхнего уровня. Почти все жертвы землетрясения в Сан-Франциско, находились внутри транспортных средств. Если бы они сидели или лежали рядом с транспортными средствами они были бы спасены. Каждая разрушенная машина имеет рядом с собой полость безопасности 3 фута высотой, за исключением случая, когда прямо на машину упала колонна.

10) По моему опыту проникновения в газетный офис, кипы бумаги образуют наибольшие полости безопасности.


Джерело:
http://www.intv.ua/forum/topic/883-%C3%90%C2%BC%C3%90%C2%BE%C3%91%E2%80%B0%C3%90%C2%BD%C3%90%C2%BE%C3%90%C2%B5-%C3%90%C2%B7%C3%90%C2%B5%C3%90%C2%BC%C3%90
На початок Донизу
AlmazRubin
Майстер слова
Майстер слова
avatar

К-ть повідомлень : 127
Registration date : 09.03.2007

СтворюватиТема: Re: Землетрус в Україні   12.03.10 17:20

Румунський інститут фізики землі повідомив про активність ділянки в Карпатах на кордоні з Україною.

Сила землетрусу може досягти 8-9 балів.

"Епіцентр буде глибоко в землі. І що глибше - то потужнішим буде землетрус. Відчують навіть у Москві!", - впевнений директор Румунського інституту фізики землі Ґеорґе Мермуряну.

Небезпека для України криється в її ґрунті. Магнітуда в 6 балів за шкалою Ріхтера на кордоні з Румунією може вилитись у вісім-дев'ять балів за дванадцятибальною шкалою, майже як на Гаїті.

За інформацією ТСН:
Посилання: http://tsn.ua/ukrayina/na-ukrayinu-chekaye-zemletrus-takoyi-zh-sili-yak-u-chili.html
На початок Донизу
AlmazRubin
Майстер слова
Майстер слова
avatar

К-ть повідомлень : 127
Registration date : 09.03.2007

СтворюватиТема: Re: Землетрус в Україні   12.03.10 17:45

На початок Донизу
Журналіст форуму
Житель форуму
Житель форуму


Чоловік
К-ть повідомлень : 67
Registration date : 01.09.2007

СтворюватиТема: Re: Землетрус в Україні   18.03.10 17:15

Як повідомляють деякі інтернет-видання, зокрема UA- Reporter.com, сьогодні близько 9.30, мешканці закарпатського міста Мукачева відчули поштовхи земної кори. Однак, за непідтвердженою інформацією, сьогодні зранку підземні поштовхи відчували не лише мукачівці, але й мешканці Берегова та Виноградова. Зокрема, як повідомляє "Мукачево.нет", в будинках міста Берегово відбулися руйнування (попадали комини). Серед мешканців ходять чутки, що спеціалісти прогнозують нові поштовхи силою до 5 балів за шкалою Ріхтера вже найближчим часом.
На початок Донизу
Спонсируемый контент
СтворюватиТема: Re: Землетрус в Україні   

На початок Донизу
 
Землетрус в Україні
На початок 
Сторінка 1 з 1
 Подібні теми
-
» Україна має талант.
» Мобільні оператори України
» Вітаємо наших форумчан з Днем Народження!
» Витинанка
» Домашній інгалятор (небулайзер). Який обрати?

Права доступу до цього форумуВи не можете відповідати на теми у цьому форумі
 ::  ЗАГАЛЬНИЙ РОЗДІЛ :: Довільні теми-
Перейти до: