ФорумФорум  ДопомогаДопомога  ПошукПошук  ЗареєструватисьЗареєструватись  Вхід  

Частка | 
 

 Печія. Як її позбутись

Донизу 
АвторПовідомлення
Лікар [online]
Активний учасник
Активний учасник
avatar

К-ть повідомлень : 37
Registration date : 02.03.2007

СтворюватиТема: Печія. Як її позбутись   16.12.09 21:34

Печія. Як її позбутись

Печія - відчуття кислого в роті, що супроводжується пекучим болем по ходу стравоходу і глотки.

Виникає печія внаслідок викиду шлункового вмісту у стравохід і порожнину рота у разі деяких захворювань травного тракту - виразкової хвороби, гастриту тощо.

Щоб позбутися печії, слід насамперед лікувати основне захворювання, яке призвело до цього. Якщо ж хвороба хронічна, то хворому слід знати декілька прийомів, щоб полегшити свій стан.

Щоб зменшити вираженість печії, можна скористатися простим засобом: підігріти 0,5 склянки молока, додати 0,5 склянки лужної мінеральної води (Лужанська, Поляна квасова, Свалява) і 1/4 чайної ложки харчової соди або ліпше паленої магнезії (оксиду магнію).

Також зменшити відчуття печії можна за допомогою таких лікарських засобів, як фосфалюгель, альмагель, маалокс.

Якщо печія часто повторюється, допоможе відвар лікарських рослин, які містять слиз, - коріння синюхи блакитної та алтеї лікарської, насіння льону. Рослини подрібнити на кавомолці, взяти 3 столові ложки, залити 0,5 літра води кімнатної температури, настояти протягом ночі і зранку витримати на киплячій водяній бані 15 хвилин. Відвар трохи охолодити, процідити і приймати теплим, у разі появи печії (2-3 ложки) і додатково по 0,5 склянки 3-4 рази на день до їди.
На початок Донизу
Лікар [online]
Активний учасник
Активний учасник
avatar

К-ть повідомлень : 37
Registration date : 02.03.2007

СтворюватиТема: Re: Печія. Як її позбутись   16.12.09 21:35

Печiя - це пекуче вiдчуття або навiть бiль за грудиною, у верхнiй частинi шлунка чи в горлi. Якщо такi вiдчуття виникають частiше, нiж раз на тиждень, це може свiдчити про розвиток гастроезофагеальної рефлексної хвороби (ГЕРХ). Причина - ушкодження слизової оболонки стравоходу кислотою шлунка. I в його нижнiй частинi можуть виникати запалення, ерозiї чи виразки.

Окрiм печiї, ГЕРХ може супроводжуватися i частою вiдрижкою повiтрям чи їжею, вiдчуттям затрудненого проходження їжi стравоходом, гикавкою, навiть виникає вiдчуття, що в горлi стоїть клубок.

Про розвиток ГЕРХ можуть свiдчити і симптоми стоматологiчних захворювань (виразковi запалення ясен та ротової порожнини, запалення язика), отоларингологiчних (уранiшня охриплiсть голосу, ураження носоглотки, навiть отит i невмотивованi болi у вухах, сухий надривний кашель), бронхолегеневих (бронхiти, запалення легень, абсцеси легень, бронхiальна астма) та порушення серцевого
ритму, болi в дiлянцi серця.

- А що спричиняє появу таких проблем зi здоров'ям?

- Надмiрне споживання жирних i гострих страв, часте переїдання i навiть запивання їжi (бо це збiльшує її об'єм). Шкiдливим є також швидке споживання їжi iз заковтуванням великої кiлькостi повiтря, зловживання продуктами, що мiстять кофеїн (кава, чай,
кока-кола, пепсi), газованими напоями. А ще до розвитку недуги призводять шкiдливi звички (алкоголь, курiння).

Як це не дивно, але появу печiї можуть спричинити й лiки, що мiстять кофеїн (цитрамон, валокардин, корвалол, барбовал),
заспокiйливi, снодiйнi. До групи ризику належать й люди iз захворюваннями шлунково-кишкового тракту, вродженими аномалiями та деформацiями стравоходу i шлунка.

- Як собi допомогти?

- Не самолiкуватись! Лише лiкар (терапевт чи гастроентеролог) здатен визначити важкiсть цих симптомiв та призначити лiкування. В основi встановлення дiагнозу -- детальне опитування хворого, рентгеноскопiя стравоходу i шлунка, визначення кислотностi в стравоходi. А на лiкування може знадобитися вiд чотирьох до 24 тижнiв.

Якщо ж упродовж багатьох лiт не зважати на прояви хвороби (а таке трапляється нерiдко), це може призвести до серйозних ускладнень (передракових змiн стравоходу, виразки та звуження стравоходу, кровотеч) i навiть до раку стравоходу.
На початок Донизу
Лікар [online]
Активний учасник
Активний учасник
avatar

К-ть повідомлень : 37
Registration date : 02.03.2007

СтворюватиТема: Re: Печія. Як її позбутись   16.12.09 21:36

Явище печії «науково-правильно» називають гастроезофагальний рефлюкс. У цьому словосполученні — «гастро» означає шлунок, «езофагус» — стравохід, а «рефлюкс» — це зворотний рух. При печії соляна кислота дуже високої концентрації, яка міститься у нашому шлунку, викидається у стравохід. Іноді причиною шлунково-кишкового рефлюксу може бути ослаблення м'яза — сфінктера, який стоїть на межі стравоходу і шлунка. Він повинен попереджати потрапляння кислоти у стравохід, але за певних умов не справляється із своєю роботою. Наприклад, коли ви з'їли забагато.

Не заїдайте цибулю лимоном...

Напад печії можуть також провокувати певні продукти — такі як шоколад, цибуля, цитрусові, перець. Ці харчі подразнюють слизову шлунка, призводять до підвищеного газоутворення, через яке роздувається шлунок, що теж призводить до викиду надлишку кислоти у стравохід. Так само слизову подразнюють олії і кофеїн, які містяться у каві. Отож для подолання нападів печії, можливо, треба просто зменшити вашу денну норму кави.

Вiд печiї нерідко страждають і любителі газованих напоїв. Принцип шкоди той самий — гази розширяють шлунок, і кислота виходить з нього.

Ну й найголовніше: печію викликає зловживання алкоголем. Надлишкова вага — також один з основних факторів, який часто сприяє її появі. Боротися зі шкідливими звичками найважче. Хіба що можна частково втішитися тим, що, за деякими спостереженнями вчених, це закладено генетично. Так, англійські гастроентерологи стверджують, що шлунково-кишковий рефлюкс обумовлений не тільки нездоровим способом життя, а й спадковістю.

Як не дивно, напади печії можуть бути i у спортсменiв. Так, результати досліджень спеціалістів університету штату Оклахома (США) показали, що ризик постраждати від печії у тих, хто захоплюється, наприклад, бодібілдінгом, приблизно на 60 відсотків вищий, ніж у людини, яка до цiєї забави байдужа. Річ у тім, що під час силових вправ м'язи преса тиснуть на шлунок, і його вміст може витискатися у стравохід. Щоб цього не відбувалось, треба починати тренування не раніше ніж через годину після їжі і робити глибокий вдих під час кожного повтору вправи.

Крім того, на зниження тонусу нижнього стравохідного сфінктера, який захищає стравохід від викидів зі шлунка, можуть впливати деякі лікарські засоби, такі як еуфіллін, снодійні та заспокійливі, гормональні препарати.

Якщо ж ви виключили всі причини, це може означати, що у вас печію викликає звичайний стрес. Головне — не хвилюйтесь!

Профілактика печії більш-менш відома — їжте потроху, не можна їсти швидко і багато.

Якщо ви нерідко страждаєте від печії — вкладатися спати після ситної вечері не рекомендуємо. Краще перечекати дві години.

Не вдягайте вузький одяг, який стискає область шлунка.

Не займайте після обіду горизонтальне положення — при цьому сфінктеру важче утримувати їжу в шлунку. Або хоча б підніміть узголів'я ліжка.

Головним народним засобом від печії є сода. Але вона сама може пошкодити шлунок і сприяє газоутворенню, що ще більше його розтягує.

Замість соди краще вжити будь-який лікарський засіб антацидної групи — маалокс, фосфалюгель, альмагель. У них містяться речовини, які нейтралізують соляну кислоту шлункового соку, зменшують травну активність пепсину. Деякі антациди мають властивість захищати слизову від тих факторів, які їй шкодять.

Або якщо не довіряєте лікам — просто випийте склянку теплої кип'яченої води чи молока.

Печія — насправді не так жахливо, як може здатися людині, яка від неї страждає. Але тільки якщо це епізодичний напад. Часті напади печії можуть свідчити, приміром, про гастрит. Це запалення шлунка, при якому пошкоджена слизова стає менш еластичною, а отже, шлунок гірше розтягується і сфінктер не може стримати кислоту, яка потрапляє у стравохід. Також шлунково-кишковий рефлюкс, якщо він став хронічним, може спровокувати виникнення запалення стравоходу — езофагіту, що нерідко призводить і до передракового стану. Отож якщо печія нападає на вас досить часто, а ви не входите до звичайної групи ризику, яка частіше за решту людей страждає від цих нападів — курців і осiб iз надмірною вагою, — краще перевіритись у фахівця.
На початок Донизу
Лікар [online]
Активний учасник
Активний учасник
avatar

К-ть повідомлень : 37
Registration date : 02.03.2007

СтворюватиТема: Re: Печія. Як її позбутись   16.12.09 21:39

Печія - це пекуче відчуття за грудиною і "під ложечкою''. У розвинутих країнах 40-50% населення відчувають печію принаймні 1 раз на місяць, 20% - принаймні 1 раз на тиждень, а 5-7% - щодня. В Україні від печії страждає ще більша кількість дорослих людей - близько 60% чоловіків і 64% жінок, причому відповідно близько 11 і 15% відзначають її часто чи постійно.

Побутує помилкова думка, що печія - ознака "підвищеної кислотності", гастриту, у гіршому випадку - виразкової хвороби. Однак вона є ознакою окремого самостійного патологічного стану - наслідком закидання кислого шлункового вмісту в нижні ділянки стравоходу.

Печія аж ніяк не є безпечним явищем. Вважають, що якщо вона виникає з частотою раз і більше на тиждень, то вона вже напевне віддзеркалює наявність захворювання - гастроезофагальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ).

Майже в половини хворих з печією ГЕРХ перебігає з виникненням так званого рефлюкс-езофагіту - внаслідок ушкодження слизової оболонки стравоходу кислотою, що надходить зі шлунка, у його нижній частині виникають запалення, ерозії чи виразки. Тривалий, багаторічний езофагіт у 5-10% випадків призводить до виникнення серйозного ускладнення - передракових змін слизової (так званого стравоходу Баррета), а також до таких важких ускладнень, як пептичні виразки стравоходу, кровотечі, рубцеві стриктури (звуження) стравоходу, і є фактором ризику раку стравоходу (частота виникнення якого в розвинутих країнах за останні 40 років зросла у 3-5 разів).
На початок Донизу
Лікар [online]
Активний учасник
Активний учасник
avatar

К-ть повідомлень : 37
Registration date : 02.03.2007

СтворюватиТема: Re: Печія. Як її позбутись   16.12.09 21:47

Печія, як правило, є одним із симптомів, що вказують на наявність інших більше серйозних захворювань травної системи, наприклад рака, виразки, гастриту.

Нерідко вона розвивається на нервовому ґрунті. Часто печія виникає при поглинанні великої кількості занадто гарячої, холодної або жирної їжі.

Печія виникає при проникненні шлункового соку в стравохід. Соляна кислота, содержащаяся в шлунковому соку, починає впливати на стравохід, дратуючи його. ДО несприятливому результату може привести вживання кава, алкоголю, а також паління.

При печії вагітної варто виключити з раціону м’ясні й рибні бульйони, так як вони занадто важкі. Для того щоб уникнути виникнення печії, не варто вживати харчову соду.

З її допомогою можна позбутися від неприємних відчуттів, але, вступаючи в реакцію з кислотним середовищем шлунка, воно ушкоджує його стінки, що може викликати гастрит і навіть виразку. Найкраще порадитися з лікарем, він допоможе вибрати засіб проти печії.

Варто уникати жирної їжі, більших порцій і продуктів, що виділяють гази при розкладанні.

Треба є часто невеликими порціями, ретельно пережовуючи їжу.
На початок Донизу
Спонсируемый контент
СтворюватиТема: Re: Печія. Як її позбутись   

На початок Донизу
 
Печія. Як її позбутись
На початок 
Сторінка 1 з 1

Права доступу до цього форумуВи не можете відповідати на теми у цьому форумі
 ::  ТУРИЗМ, СПОРТ, ЗДОРОВ'Я :: Форум, присв'ячений здоров'ю-
Перейти до: