Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.


 
ФорумФорум  ПошукПошук  Останні зображенняОстанні зображення  ЗареєструватисьЗареєструватись  Вхід  

 

 Місто тіней.......

Перейти донизу 
2 користувачів
АвторПовідомлення
AlmazRubin
Майстер слова
Майстер слова
AlmazRubin


К-ть повідомлень : 127
Registration date : 09.03.2007

Місто тіней....... Empty
ПовідомленняТема: Місто тіней.......   Місто тіней....... Empty13.01.09 23:45

Місто тіней.

Місто тіней....... Dac77cc210b7

Тихо падав сніг, і легкий мороз нагадував про себе, поскрипуючи під ногами. Було темно, ніхто не звартав увагу на обличчя людей. Холодні тіні проходили один повз одного, ідучи в різних напрямках. Про те, що місто живе, нагадували лише голоси поодиноких перехожих.

Місто тіней. Чомусь ця думка не покидала мене довгий час. І лише зараз, я зрозумів, що саме так воно має називатись тепер, бо його колишня назва віджила себе. Немає того міста, яке я знав. Немає квітучого міста, тихих вулиць. Немає стометрівки, по якій прогулюються люди. Тепер тут проїзджа частина. Автобан.

Немає усміхнених обличь. Є безликі тіла, які випромінюють злість, жадібність. Місто населяють пенсіонери, які доживають свій вік, все краще вже бачили у минулому, і зараз шкодують, що дожили до цих часів. Затупілі, вічно п"яні підлітки, мамаші яких покинули на багато багато років і шляються по закордонах. Приїзджають додому, а дитина їх не впізнає, і питає бабусю, що це за "тьотя".

Колись, на Новий рік біля міської ради стояла ялинка, біля якої влаштовували святкове дійство. Біля ялинки зібрались чи не всі діти міста. Був Дід мороз, подарунки. Загальноміське свято. Запам"яталось на все життя. Колись була одна аптека на все місто. А жителів набагато більше. І хвороб було не менше. Дивно якось. Просто хворобу перетворили на бізнес.

Місто спорожніло, бо всі пішли на фронт (читай-на заробітки). Помішана на грошах, зіпсована грішми Західна Україна. Де найбільше хабарників? На Львівщині. Де найбільше заробітчан? На Західній Україні. Люди звикли прикриватись тим, що не від доброго життя їдуть по закордонах, а змушені так робити, щоб вижити. Але це брехня. Бо щоб вижити, не обов"язково покидати чоловіків, жінок і знаходити собі сеньйорів. Не обов"язково залишати на бабусь маленьких дітей на роки. Ті люди, які "щоб вижити" роками по закордонах, перестали бути українцями, вони чужинці. Через них місто стало занедбаним. Бо ті, що залишились, кого покинули (від чоловіків та дітей) спиваються, і ненавидять всіх навколо.

Люди стали злими не через злидні. Вони стали злими через жадібність. Здавалося б, у багатих мають бути веселі обличчя. Але насправді, подивіться на бізнесменів - вони злі. Вовком дивляться на тебе, вирвуть тобі серце, і останній кусочок хліба, щоб мати омріяний прибуток.

Криза) Смішне слово. У цьогорічну Новорічну ніч кількість дорогих, і дуже дорогих феєрверків просто вражала. Вартістю від 100 грн. до 700 доларів за різної складності феєрверки придбали наші "збіднівші" від кризи міщани. Кількість автомобілів скоро перевищить кількість жителів. Так і хочеться сказати: "Криза пішла нам на користь. Віват, криза!".

Міська ялинка вже давно стала посміховиськом цього міста. І хоча щороку вона нова, все одно, більш потворної ялинки я ніколи ніде не зустрів. Коса, крива і горбата. Падає від вітру. Вбрана тільки зверху, щоб іграшки не покрали. Смішно і страшно. Де ми живемо? Це бідні негритянські райони, де нема правопорядку?

Колись до церкви ходило небагато людей. Церкви було дві. Костел і православна. Але ті, що ходили, були побожними людьми. Зараз тих церков...чуть не коло кожної хати. Побожності - ноль. Про любов до ближнього, безкорисливу допомогу, можна прочитати тільки в книжках. Людина людині стала вовком. Майже щодня, ці безликі сірі тіні нагадують мені, що у цьому всесвіті вони найбільше люблять тільки себе самих. У себе самих вони до безтями закохані.

Я не бачу міста. Я бачу сірі стіни, сірі тіні. Блискучі відновлені фасади не додають йому шарму. Поодиноко покладена бруківка не робить його модним. Місто втратило душу. Воно напів-мертве.
Повернутися до початку Перейти донизу
™ 1001_night ™
Майстер слова
Майстер слова
™ 1001_night ™


Чоловік
К-ть повідомлень : 235
Звідки : Україна. Штат Західноукраїнський.
Registration date : 27.02.2007

Місто тіней....... Empty
ПовідомленняТема: Re: Місто тіней.......   Місто тіней....... Empty01.06.09 11:26

Думаю справа не у місті. Душу втратило суспільство. Можна вилікувати одну окремо взяту людину, але не натовп. Будь-яке споглядання не змінить ситуації, а лише активні дії. Якби кожен зазирнув всередину власної душі, віднайшов там сумління, совість, та подай щось людське, якщо таке залишилось, то може б це і змінило суспільство. Але це нездійсненно. Якби все було так просто, на планеті не було б воєн, не було б голоду та інших лих, створених або допущених людьми. Пам"ятаєте біблейські слова про те, що рай знаходиться всередині нас, а не назовні. В цьому вся і суть. Якщо людина добра, то добрим є і те, що її оточує, починаючи з власного помешкання, чи то квартири, чи будинку. Гарним буде і подвір"я, і територія біля будинку. Уявіть, що всі жителі міста прибрали навколо своїх домівок, і власноручно прикрасили прилеглу територію. Утопія, правда? Хто ж захоче вкласти бодай копійку для того, щоб біля будинку була клумба, якщо це багатоквартирний будинок. Більшість будинків непоштукатурені, не побілені стіни, вікна непомальовані. Все впирається в гроші, скажете ви? Я не згідний. Багато чого можна зробити і без грошей. Хіба потрібні гроші для того, щоб житель не кинув пакет із сміттям на тротуар, де попало? Та ні, ніякі гроші не додадуть йому цивілізованості. Як був ніким, так і буде. З грошима і без. Так, це місто тіней. І нічого не зміниться, можна лише змиритись з цим. Може бути хіба гірше. Знаєте що цьому сприяє? Апатія. Коли нікому ні до чого нема діла. Нікого нічого не обходить, крім власної персони. Оце найгірше. Бо веде до занепаду. Не криза є причиною занепаду, а людське відношення до неї. Допоки люди не зміняться, не зміниться і місто.

Місто тіней....... 2040f28b2bb4t
Повернутися до початку Перейти донизу
 
Місто тіней.......
Повернутися до початку 
Сторінка 1 з 1

Права доступу до цього форумуВи не можете відповідати на теми у цьому форумі
 ::  ПРО НАШЕ МІСТО :: Що означає для нас це місто-
Перейти до: