Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.


 
ФорумФорум  ПошукПошук  Останні зображенняОстанні зображення  ЗареєструватисьЗареєструватись  Вхід  

 

 Про виховання дітей

Перейти донизу 
3 користувачів
АвторПовідомлення
bitter_month
Житель форуму
Житель форуму
bitter_month


К-ть повідомлень : 98
Registration date : 02.03.2007

Про виховання дітей Empty
ПовідомленняТема: Про виховання дітей   Про виховання дітей Empty29.06.07 19:55

Батьки і діти.

Була неділя, бо мама була вдома, а ми з дідусем добре потомлені й зголоднілі повернулися з прогулянки.
– Їсти хочу! – заволав із порога. Серце матусі радісно затьохкало, бо, як про мене кажуть, їдок був нікудишній... Умить витягла з братрури гарячі налисники й заходилася викладати на тарілку.
– Залиш! – наклала вето бабуся,– налисники для тата, він іще не обідав. Звари малому каші.

Коли й нині розповідає історію “наруги над дитиною”, у матінки дрижить голос: “Як так можна? Не дати дитині бажаного гамчика, залишаючи “старому”! Хоча з того часу проминуло щонайменше років п’ятдесят, ще й понині не вибачила бабусі цього “гріха”...

Нині повертаюся до цієї теми, щоби сказати, що бабуся, нехай з Богом спочиває, мала стовідсоткову рацію...

Спрацював тут стереотип комуністичної держави, яка висунула, здавалось би, цілком безневинний лозунг – “Усе найліпше – дітям!” Та психолог розсудить по-іншому. Дитина мало не з пелюшок відчуває себе “центром досяжного їй світу” й дуже швидко звикає до цього. Тож своїх найближчих вона сприймає, як людей, головним завданням яких є обслуга її персони. Як результат, у ній укорінюється егоцентризм, егоїзм, зарозумілість, а це, як повинні усвідомлювати християни, основні демонічні якості. Дитинча не перестає любити своїх рідних, але егоїзм стає домінантою його ніжної душі. Далі – зневажливе ставлення до батьків та й родичів загалом. Дитя – пан! Маючи таке привілейоване становище, просто не міг ставитися з відповідною повагою до своїх чисельних слуг, назва яких – рідня.

Моя ж бабуся цілком по-іншому розуміла взаємини в сім’ї. Для неї було цілком зрозумілим, що центром сім’ї є тільки й виключно її голова, усі ж решта мають виконувати його волю. Ніхто не мав права усістися за стіл швидше від господаря дому. Найліпший шматок теж подавали йому, тим самим підкреслюючи його домінантне становище.

Уже чую заперечення, що такі “дрібниці” аж ніяк не відіграють суттєвого значення в справі виховання. Але той же психолог вам скаже, що в справі виховання дрібниць не буває.

Коли син бачить, що найліпший кусень по праву належить голові сім’ї (годувальникові й головному трудівникові), то це, будьте певні, не сприятиме розвиткові дитячого егоїзму. Дитина не є центром всезагальної уваги. Пригощання треба заслужити або працею, або ж відмінним навчанням та поведінкою. На капризи тут просто не реагують. Та й капризувати в такій родині – соромно.

Коли мати показує дітям особистий приклад поваги до голови сім’ї, то тим самим робить добру послугу передовсім собі – стимулюючи поважати і її саму. Коли ж недалека жінка у всьому суперечить чоловікові, то результат неодмінно один – діти не поважатимуть ні батька, ні матір.

Коли центром уваги в сім’ї є голова родини – батько, діти намагаються у всьому бути схожими на нього, переймаючи його найліпші якості. Коли ж центром стають вони самі, то не бажають переймати жодних корисних якостей від своїх “слуг”. Хіба ж пасує панові брати приклад зі слуги?

Нині потроху повертаються старі добрі часи. Знову в перші роки життя виховання дитини лежить на матері, власне від неї багато в чому залежатиме, як діти ставитимуться до батька. (Знову чую масу заперечень: “Коли він такий-сякий, ледар, та ще й до чарки любить заглянути, то чи правомірно робити з нього ангела?). Заспокойтеся, прекрасна наша половинко! Ідеальних людей узагалі не буває. У кожного цілий букет недоліків. Але ліпше акцентуйте увагу на позитивних якостях чоловіка й батька. Словом, який образ батька ви створите, таким він у дитячій свідомості й зафіксується, так його й сприйматимуть. Що авторитетніше його подасте, то сильнішим буде його вплив на дітей і міцнішою дисципліна у сім’ї.

Знаю, мушу відповісти на запитання, яке не можете мені не задати: чи може жінка стати головою сім’ї? На це запитання апостол дає однозначну відповідь. Він категорично забороняє жінці керувати чоловіком. Навіть Бог противиться гордій жінці, що не виконує Його повелінь і молитви її не вислухає...

Не буду таким категоричним. Бо, як любив повторювати шанований мною отець, “життя є життя...” І будь-яке правило може мати винятки. Але в жодному разі не слід їх уводити в правила. Коли чоловік в останній стадії алкоголізму чи наркоманії чи через інші психічні недуги не в стані контролювати свої вчинки, роль голови сім’ї змушена перебрати дружина. Але навіть у таких важких випадках, якщо це істинно віруюча людина, вона не повинна демонструвати свою зверхність над чоловіком.

Коли син спостерігає в сім’ї лідерство матері, в ньому не може розвинутися по-справжньому чоловічий характер, почуття відповідальності за сім’ю. Вступаючи в шлюб, він одразу віддає владу жінці. Коли ж донька виховується матінкою-лідером, вона, одружившись, одразу ж розпочинає власну боротьбу за лідерство. Та будь-яке порушення Божого укладу в родині несе лише негативні наслідки. У жінок утрачається їхня жіночність, так само й чоловіки втрачають визначену їм роль. Коли суспільство здебільшого складається з так званої “усередненої статі”, це приводить лише до виродження народу, нації. Одне порушення Божого укладу тягне за собою цілий каскад порушень. У нашому житті немає нічого випадкового. У ньому усе закономірно. Що засіваємо, те й доводиться опісля пожинати. Якщо ми не шануємо Творця і не підпорядковуємося його повелінням, то хіба можемо домогтися, щоби виконувалася четверта заповідь стосовно пошанівку батьків дітьми?

У наш непростий час деякі жінки можуть посідати вищу, ніж чоловік, посаду, отримувати більшу платню. Але цей факт не повинен автоматично робити їх лідерами. Коли дружина думатиме про рятування душі, про те, щоби вподобатися Богові, про виховання своїх дітей, то в жодному разі не стане творити кумира з власної дитини (беручи за основу, скажімо, японську систему виховання), а заради блага власних дітей перенесе увагу на голову родини.

У нелегкій справі виховання дітей у всьому треба мати міру. Надзвичайно розпещений малюк може вирости нервовим, безвольним, не здатним долати життєві труднощі. Так само коли дитина не запізнала ласки, може зрости жорстокою, не здатною вибачити навіть незначної образи. Строгість не повинна переходити в жорстокість, як і надто м’яке виховання не повинно доходити до крайнощів.

Якщо з наймолодшого віку дитина віритиме в Бога, вона намагатиметься виконувати Його заповіді. Коли батьки своєю поведінкою й словом ігноруватимуть Бога, дитина й заповіді ігноруватиме. Тому, хочете ви цього чи ні, віра в Бога є головним стрижнем у вихованні дітей. Психологи визнають, що віруючому підліткові набагато легше прищепити високі моральні якості, аніж невіруючому. Що закладемо, те й пожинатимемо.

Сім’ю часто називають мікрокосмосом, державою в мініатюрі. Якщо в держави немає сильної, чітко вираженої влади, точиться між претендентами боротьба за лідерство, народ починає ігнорувати таку владу і її закони. Наступає свавілля, те, що прийнято нині називати “безпрєдєл”.

Облаштування держави починається з ладу в сім’ї. Міцна сім’я – міцна й держава.

Якщо ж не маємо в душах наших нічого святого, немає й святого ставлення до батьків своїх, то звідкіля взятися патріотизмові, моралі, культурі? Тоді перестають діяти й такі заповіді, як “Не убий”, “Не чини перелюбу”, “Не вкради”.

Відродження нашої нації й держави, її духовної культури слід розпочинати з відродження християнських постулатів у власній сім’ї. Встановивши правильну ієрархію у власній хаті, учинимо можливий для нас подвиг. Повірте Клайву Стейплзу Льюісові – теологові й одному з найпопулярніших християнських письменників Заходу: “Зміни себе – і світ довкола зміниться”.
Повернутися до початку Перейти донизу
Oksi
Житель форуму
Житель форуму
Oksi


Жінка
К-ть повідомлень : 54
Registration date : 27.02.2007

Про виховання дітей Empty
ПовідомленняТема: Re: Про виховання дітей   Про виховання дітей Empty23.08.07 14:09

Ну що тут можна додати ? Я згідна.
Повернутися до початку Перейти донизу
Катрина Зет
Учасник форуму
Учасник форуму



К-ть повідомлень : 7
Registration date : 28.06.2023

Про виховання дітей Empty
ПовідомленняТема: Re: Про виховання дітей   Про виховання дітей Empty07.10.23 18:45

Повернутися до початку Перейти донизу
Спонсорований контент





Про виховання дітей Empty
ПовідомленняТема: Re: Про виховання дітей   Про виховання дітей Empty

Повернутися до початку Перейти донизу
 
Про виховання дітей
Повернутися до початку 
Сторінка 1 з 1

Права доступу до цього форумуВи не можете відповідати на теми у цьому форумі
 ::  ПРО ДРУЖБУ, КОХАННЯ, СІМ'Ю :: Сім'я-
Перейти до: